Marlene Bakker
Marlene/Meldine 26-27
Marlene Bakker en Noordpool Orkest
Marlene // Meldine
Korte tekst
Dompel je onder in de magie van Groningen in deze filmische muziekvoorstelling waarin zangeres Marlene Bakker de betoverende witte wieven, hypnotiserende hiplichten en zieneres Meldine tot leven brengt in een unieke mix van indiepop en orkestrale arrangementen van het Noordpool Orkest o.l.v. Reinout Douma.
Lange tekst
Een magisch-realistische muziekvoorstelling van Marlene Bakker, begeleid door het Noordpool Orkest
“Bakker heeft haar eigen idioom en bedient zich van een poëtische, warme variant van het Gronings.”
(Martin Groenewold, Dagblad van het Noorden)
” Wat is dit níét normaal mooi..!” (Daniël Lohues)
“Check dit! Prachtig hoe zij het Gronings verklankt!” (Nynke Laverman)
“Niks geen streektaal gimmick, maar een prachtige stem vol poëzie, welke de luisteraar verlangend naar Groningen achterlaat.” (Jurgen Vreugdenhil, Platomania)
“Ze betovert en krijgt het voor elkaar om met een voor vele vreemde taal een intieme show neer te zetten. Het is prachtig wanneer je het verstaat, maar eigenlijk net zo mooi als je er geen chocola van weet te maken.” (OOR)
Zangeres Marlene Bakker bezingt haar geboortegrond in haar moedertaal, zoals eigenlijk niemand anders dat doet. Haar muziek klinkt als een rivier door het Groninger landschap, meanderend door de tijd. Na twee succesvolle theatertournees gebaseerd op haar gelijknamige albums Raif en Oaventuren keert ze nu samen met het Noordpool Orkest o.l.v dirigent en componist Reinout Douma terug met een nieuwe muziekvoorstelling, geïnspireerd op bijzondere Nedersaksische volksverhalen.
Centraal staat Meldine, een 19e-eeuwse zieneres uit Zoutkamp die volgens de overlevering beschikte over het ‘twijde gezicht’ en visioenen van de toekomst zag. In deze filmische muziekvoorstelling waarin werkelijkheid en verbeelding, verleden en heden in elkaar overvloeien, ‘shapeshift’ Marlene als het ware tussen zichzelf en Meldine en vraagt ze zich af hoe Meldine naar onze tijd zou kijken.
Samen met het Noordpool Orkest en musici Gijs Coolen en Ferry Lagendijk ontstaat een betoverende muziekvoorstelling die je tegelijkertijd met beide benen op de grond zet.
Ieder loepzuiver lied laat zich luisteren als de tranentrekkende slotscène van een film. Melancholisch, menselijk, intiem en stevig in de Groningse grond geaard, reikt ze je de hand en vraagt ze je om met haar mee te reizen. Soms in het hier en nu, dan weer terug in de tijd of naar een mogelijke toekomst. Maar het liefst nog, in slow-motion.
Genre
Theaterconcert
Productie
Marlene Bakker i.s.m. Noordpool Orkest
Online
https://www.marlenebakker.nl/
https://www.facebook.com/marlenebakkermuziek/
https://www.instagram.com/marlenebakkermuziek/
Fotografie
Lonneke van de Palen
Marlene Bakker voor jouw theater of evenement?

Siebren Jasper
06 54 23 72 34
siebren@proacts.nl
Downloads
